הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מהו הערך הפרוגנוסטי של בדיקה לנוכחות HPV בצוואר הרחם כאשר הבדיקה הציטולוגית נורמאלית?
30.12.18

מה המשמעות של נוכחות human papillomavirus (HPV) בצוואר הרחם, בהיעדר ממצא אב-נורמאלי בבדיקת הציטולוגיה? מחקר שנערך בשוודיה ניסה לבחון את הסיכון להתפתחות cervical intraepithelial neoplasia 2 or worse (CIN2+) בקרב נשים עם בדיקה חיובית לנוכחות HPV בהשוואה לנשים עם בדיקה שלילית. כל 9047 הנשים הדגימו ציטולוגיה תקינה בתחילת המחקר. סה"כ, 96 נשים פיתחו CIN2+ בתוך 9 שנים.

 

HPV-16/18 נמצאו בקרב 31% מהנשים בקבוצת המחקר ובקרב 6% מהנשים בקבוצת הביקורת. עבור נשים מתחת לגיל 30 בתחילת המחקר, אבחנה של HPV-16/18 הגבירה פי 8 את הסיכון להתפתחות CIN2+ לאורך תקופת המעקב, בקרב נשים מעל לגיל 30, אבחנה של HPV נמצאה כמגבירה את הסיכון להתפתחות CIN2+ פי 8-9.

 

לידיעה >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007