הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צימוח שיער כטיפול באובדן שמיעה?
27.12.18

לא ניתן להפוך אובדן שמיעה בקרב בני אדם, אך תהליכים ביולוגיים המתקיימים בחיות אחרות עשויים להוות מפתח לטיפול בבעיה.

 

תאים דמויי שערה באוזן הפנימית אוספים ויברציות קוליות ומתרגמים אותם לסימנים חשמליים המעובדים במוח. גיל או חשיפה לרעשים עשויים לפגוע באוזן הפנימית ולגרום לאובדן שמיעה, על פי ה- WHO כ- 400 מיליון איש ברחבי העולם סובלים מהתופעה.

 

כבר ב- 2012 זיהו החוקרים קולטנים האחראים לתהליכי שיקום, ה- epidermal growth factor (EGF) "נדלקים" על תאי עזר במערכת השמע של ציפורים ומעודדים את יצירתם של תאי שיער סנסוריים.

 

וכעת, סדרת ניסויים שכללה שימוש בוירוסים שהתמקדו בקולטן ERBB2 בעכברים, שימוש בהנדסה גנטית בניסיון להפעלת ERBB2, כמו גם שימוש בתרופות המעוררות את הביטוי של ERBB2, הביאו לצמיחה מחדש של אותם תאי שערה סנסוריים ביונקים בפעם הראשונה.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
28/12/18, 14:23
מריו זקס mariozaks@barak.net
טיניטוס
28/12/18, 11:35
מריו זקס mariozaks@barak.net
טיניטוס
28/12/18, 11:32
מריו זקס mariozaks@barak.net
טיניטוס
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007