הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם קיים קשר בין כאבי גב ותמותה?
27.12.18

ניתוח פרוספקטיבי שבחן היארעות כאבי גב ומוגבלות עשוי להסביר את הקשר הקיים בין כאבי גב ותמותה.

 

עורכי המחקר מה- Boston Medical Center שבמסצ'וסטס ניסו לבחון את השפעתם של כאבי גב בקרב נשים, בהינתן שיעור ההיארעות הגבוה של המצב בקרב נשים בגילאים 40-80 שנים, בהשוואה לגברים.

 

במסגרת המחקר נערך מעקב אחד כ- 8,000 נשים במשך 14 שנים.

 

החוקרים ערכו בדיקות בסיס להמצאות כאבי גב ולאחריהם בדיקות נוספות כעבור שנתיים. הם שאלו את הנבדקות בנוגע לפעולות יום-יומיות ומרביתן הציגו מוגבלות לביצוע משימות כגון הליכה, הכנת ארוחות ותנועות חוזרניות.

 

פעילויות כגון הליכה למרחקים קצרים והכנת ארוחות הסבירו כ- 50% מהשפעתם של כאבי הגב על התמותה. מהירות ההליכה ואופן ההתרוממות מישיבה על כסא הסבירו כרבע מהקשר שנצפה.

 

מעל ל- 50% ממשתתפות המחקר מתו לאורך תקופת המעקב. כ- 65% מהנשים שסבלו מכאבי גב כרוניים מתו לאורך תקופת המעקב, בהשוואה ל- 54% מהנשים ללא כאבי גב.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007