הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דיכאון וחרדה עשויים להשפיע על הבריאות הפיזית
20.12.18

דיכאון וחרדה עשויים להיות מסוכנים כעישון והשמנה. אף על פי כן, לא נמצאה קורלציה בין הנ"ל ובין היארעות סרטן. אלו ממצאיו העיקריים של מחקר חדש שבחן את הסיכונים הבריאותיים הנלווים למצבים הפסיכיאטריים הללו.

 

במחקר שארך כ- 4שנים השתתפו כ- 15,000 איש בגיל 68 בממוצע. 16% הוגדרו כבעלי רמות גבוהות של חרדה ודיכאון, 31% כסובלים מהשמנה ו- 14% עישנו.

 

החוקרים מצאו כי הללו שסבלו מרמות גבוהות של חרדה ודיכאון הדגימו סבירות גבוהה ב- 65% לפתח מחלות לב, סבירות גבוהה ב- 64% ללקות בשבץ, סבירות גבוהה ב- 50% לפתח יתר לחץ דם וסיכוי גבוה ב- 87% ללקות בדלקת פרקים, בהשוואה לנבדקים שלא סבלו מחרדה ודיכאון.

סיכויים הדומים לאלו שהודגמו על ידי נבדקים מעשנים או שמנים, ציינו החוקרים.

 

מבין כלל התחלואות שנבדקו, סרטן היה היחיד שלא נמצא בקורלציה לנוכחות דיכאון או חרדה. ממצאים העולים בקנה אחד עם אלו של מחקרי עבר.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007