הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פיזיותרפיה מפחיתה את הסיכון להתמכרות לאופיאטים בקרב הסובלים מכאבי שריר-שלד
20.12.18

טיפול פיזיותרפי מוקדם הניתן עקב כאבי שריר-שלד מפחית את הסיכון להתמכרות לאופיאטים, כך מצא מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA.

 

במחקר השתתפו כ- 90,000 מבוגרים בגילאים 18-64 שביקרו במרפאות או בחדרי המיון עקב כאבי צוואר, ברכיים, כתפיים, או גב תחתון. כמעט 30% קיבלו טיפול פיזיותרפי אחד לפחות בתוך 90 ימים.

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים, טיפול פיזיותרפי נמצא כמפחית בכ- 10% את הסיכון כי הנבדק ייטול אופיאטים בתוך 91-365 ימים לאחר הביקור במרפאה או בחדר המיון. טיפול פיזיותרפי במהלך 30 הימים הראשונים אף הניב יתרון משמעותי יותר. בקרב נבדקים שנטלו אופיאטים, טיפול פיזיותרפי מוקדם הפחית את שיעור השימוש בתרופות, זאת מלבד במקרים של כאבי צוואר.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007