הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השפעת השימוש בנוגדי קרישה שונים על הסיכון לדימום מדרכי העיכול העליונות
18.12.18

היתרונות הנצפים על רקע תוספת טיפול ב- proton-pump inhibitor מושפעים ע"י הסיכון הבסיסי והטיפול הנלווה בנוגדי קרישה.

 

על מנת להעריך כיצד מושפע הסיכון לדימום מדרכי העיכול העליונות על ידי הטיפול בנוגדי קרישה שונים, ערכו החוקרים מחקר רטרוספקטיבי שכלל מעל ל- 1.6 מיליון מטופלים (גיל ממוצע, 76) שהחלו לקבל טיפול בנוגדי קרישה בין השנים 2011-2015. כ- 75% אף החלו לקבל טיפול ב- proton-pump inhibitor (PPI). הניתוח רובד על בסיס הסיכון הבסיסי לדימום מדרכי העיכול.

 

הממצאים דווחו כשיעור היארעות האשפוזים עקב דימומים מדרכי העיכול העליונות פר 10,000 שנות שימוש. שיעור המטופלים שלא קיבל גם טיפול ב- PPI היה 115, בהשוואה ל- 76 שנטלו PPIs. השיעורים שנצפו היו שונים על רקע טיפול בנוגדי קרישה שונים: השיעור עבור מטופלים שלא טופלו ב- PPIs היה 144 עבור rivaroxaban, 120 עבור dabigatran, 113 עבור warfarin, ו- 73 עבור apixaban. בקרב נבדקים שטופלו ב- PPIs, השיעורים הללו היו נמוכים יותר (108, 59, 74 ו- 49, בהתאמה). השיעורים הושפעו על ידי ציון הסיכון, כאשר טיפול ב- PPIs לא השפיע על הנבדקים בקבוצת ציון הסיכון הנמוך והפחית ב- 30% את הסיכון של הנבדקים בקבוצת ציון הסיכון הגבוה.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007