הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שכר ההנהלה יקוצץ אם כללית תהיה בגירעון
9.12.18

הסכם הייצוב (חבילת סיוע) שנחתם בסוף השבוע בין משרדי האוצר, הבריאות וקופת חולים כללית לשנים 2019-2017 יעניק לקופה כ־3.4 מיליארד שקל, כאשר 1.53 מיליארד שקל יגיעו לקופה כבר השבוע. כך עולה מההסכם שנחתם ביום חמישי והגיע לידי "כלכליסט". להסכם הייצוב עם כללית השלכות רוחב מרחיקות לכת שכן הן יקבעו את הכללים והתנאים עבור הסכמי הייצוב מול קופות החולים מכבי ומאוחדת הנמצאות גם הן בגירעון.

 

ב־2017 זינק הגירעון של הקופה לרמה חסרת תקדים והגיע ל־1.28 מיליארד שקל לעומת כ־638 מיליון שקל ב־2016. לפיכך, משקל הגירעון של הכללית מכלל הגירעון של הקופות הגיע ליותר מ־75%, זאת כאשר הגירעון של כללית גדול פי 5.7 מהגירעון של קופת חולים לאומית, השני בגודלו (226 מיליון שקל). הכספים יכסו את הגירעון המיידי ויאפשרו לכללית, הקופה הגדולה ביותר המשרתת כמחצית מהאוכלוסייה, לחזור ולשלם את חובותיה לבתי החולים אחרי שלא הצליחה לעשות זאת בשבועיים האחרונים. במהלך 2019 תקבל כללית עוד 889 מיליון שקל לצורך ניהול שוטף, כל עוד היא תעמוד בשלל ההתחייבויות שלקחה על עצמה, במה שנחשב לאחד מהסכמי הייצוב הנוקשים שנחתמו.

 

בין השאר, הקופה מתחייבת לסגור את הגירעון העומד על 1.288 מיליארד שקל עד סוף 2019 ולהגיע לאיזון תקציבי (יכולה עדיין לגמור את 2018 בגרעון אך אותו גירעון ייחשב כהוצאה בדו"חות של 2019). ההסכם, הלידיעה בכלכליסט >>


 

מאת אדריאן פילוט

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007