הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הפתרון לגירעונות: הפיכת בתי החולים לחברות ממשלתיות
6.12.18

רשות החברות הממשלתיות מקדמת תוכנית לתאגוד של בתי החולים הממשלתיים כדי להפוך אותם לחברות ממשלתיות. זאת כדי להתמודד עם הבעיה העיקרית של בתי חולים אלה - קשיים ניהוליים וגירעונות ענק תקציביים, המשותפים לכולם: רמב"ם, תל השומר, אסף הרופא, וולפסון, נהריה, איכילוב, ברזילי, הלל יפה, זיו, בני ציון ופוריה. ב־2017 עמד הגירעון המצטבר של בתי החולים הממשלתיים על 1.86 מיליארד שקל. כמדי שנה מעביר משרד הבריאות מימון (סובסידיה) שאמור לכסות את רוב הגירעון. ב־2017 הגיע סכום זה לכ־1.62 מיליארד שקל.


הרציונל מאחורי התוכנית המתגבשת הוא לשנות את המודל הנוכחי הגורם לבעיות מנהליות, ארגוניות ותקציביות. חלק מהן מקורן בכך שמשרד הבריאות הוא בעל כובע כפול: גם הרגולוטור של בתי החולים וגם הבעלים שלהם. כלומר, המשרד אמור לפקח על בתי החולים שהוא עצמו מפעיל. מגבשי התוכנית מסבירים עוד כי בתי החולים סובלים מהיעדר יציבות פיננסית וכי תקצובם מבוצע ברובו הגדול על בסיס היסטורי.

 

משרד הבריאות ניסה להתמודד עם הבעיות בכמה דרכים, בהן הקמת קרנות מחקר (תאגידי בריאות) והקמת "חטיבת המרכזיים הרפואיים" כניסיון לפתור את בעיות ניגוד האינטרסים המובנה. אלא שכל אלה לא צלחו.

 


לידיעה בכלכליסט >>


 

מאת אדריאן פילוט

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007