הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נחוץ סף גבוה יותר להגדרת הסיכון הקרדיווסקולארי טרם תחילת טיפול מונע בסטטינים
6.12.18

הגדרת ספי הסיכון לתחילת הטיפול בסטטינים למניעה ראשונית של תחלואה קרדיווסקולארית עשויה להיות מקלה מדי, כך על פי מחקר מבוסס מודל שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

 

החוקרים ערכו meta-analysis של מחקרים שהשוו טיפול במינונים נמוכים או בינוניים של סטטיסטים עם היעדר טיפול בסטטינים בקרב מטופלים בגילאים 40-75 וללא היסטוריה של תחלואה קרדיווסקולארית. נבחן המאזן בין יתרונות הטיפול למניעת תחלואה ובין הנזקים הפוטנציאליים – מחלות שריר, אי ספיקת כבד או כליות, קטרקט, שבץ, סוכרת סוג 2 וסרטן.

 

ההנחיות העדכניות ממליצות על תחילת טיפול בסטטינים כאשר הסיכון לתחלואה ל- 10 שנים הינו 7.5%-10%. המחקר הנוכחי מנגד, הצליח להדגים כי היתרונות מתחילים לעלות על הסיכונים רק כאשר הסיכון לתחלואה הינו 14% בקרב גברים בגילאים 40-49. עבור גברים בגילאים 70-75, הסף היה 21%. עבור נשים , הסף נע בין 17% ל- 22%.

 

החוקרים סיכמו: "הממצאים מעידים כי יש להגדיר ספים גבוהים יותר לסיכון טרם נמליץ על טיפול בסטטינים למניעה ראשונית של תחלואה קרדיווסקולארית, וכי יש לשקול את ההמלצות על בסיס המגדר, הגיל וסוג הסטטינים."

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007