הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בדיקות קוגניטיביות מהירות לרוב אינן מאבחנות מצבי דמנציה
2.12.18

הערכה קוגניטיבית מהירה לרוב אינה מצליחה לאבחן במדויק מטופלים הסובלים מדמנציה, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת Neurology: Clinical Practice.

 

במחקר השתתפו מעל ל- 800 מבוגרים שעברו Mini-Mental State Examination (MMSE), Memory Impairment Screen (MIS), ו- animal naming (AN) assessment. רק מעל לשליש מהנבדקים אובחנו כסובלים מדמנציה.

 

מצבם הדמנטי של כשליש מהנבדקים סווג באופן שגוי (כ- false-positive או כ- false-negative) לאחר הערכה אחת לפחות. גורם אחד בלבד נמצא כמנבא להערכה שגויה בכל שלוש הבדיקות – דיווח עצמאי של הנבדק על היעדר זיכרון לקוי. יתר על כן, מספר שנות ההשכלה ובעיות לב ניבאו סיווג שגוי לאחר AN ו- MMSE.

 

מרבית הנבדקים ללא דמנציה אשר הדגימו תוצאה של false-positive עדיין עמדו בקריטריונים להגדרת cognitive impairment.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007