הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

המדען הסיני וסערת ההנדסה הגנטית
27.11.18

סערה בקהילה המדעית בעולםמדען סיני טען אתמול כי יצרבאמצעות עריכה גנטית

תינוקות עמידים בפני הידבקות במחלת האיידס.

 

אם טענתו נכונה, התגלית עשויה להביא לפריצת דרך שבמסגרתה ניתן יהיה ליצור בני אדם עמידים בפני מחלות נוספות. המדען, ג'יאנקוי משנג'ן, סיפר כי ערך גנטית די־אן־איי של עוברים משבעה זוגות הורים שעברו טיפולי הפריה חוץ־גופית. אחד הטיפולים הסתיים בהיריון מוצלח ובלידת תאומות: לולו ונאנא, שכבר נמצאות בבית הוריהן. לטענתו, הודות לעבודתו יהיו השתיים מוגנות כל חייהן מפני האפשרות להידבק באיידס.

 

"ריצוף הגנום שלהן הראה כי העריכה הגנטית הצליחה", טען. "אני לא עוסק בייצור תינוקות לפי הזמנה אישית על פי צבע העיניים או מנת משכל. המחקר שלי נועד לייצר ילדים שלא יסבלו ממחלות", סיפר לסוכנות הידיעות אי־פי.

 

"אני מרגיש אחראי במידה רבה לא רק לבצע את הניסוי הראשון בעולם מהסוג הזה, אלא שהוא יהיה דוגמה לעתיד. החברה צריכה להחליט מה לעשות בהמשך, ולקבוע האם לאפשר או לאסור התקדמויות מדעיות מסוג זה והאם להתיר לבצע ניסויים בעריכה של גנים".

 

 

לכתבה בידיעות אחרונות >>


 

מאת רותם אליזרע


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007