הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

FDA: הפסקת הטיפול ב- fingolimod (Gilenya) עשוי לגרום לחולי MS למוגבלות חמורה
27.11.18

הפסקת הטיפול בתרופה fingolimod (Gilenya) עשוי לגרום להחמרה במצב מחלתם של חולי MS כאשר הסימפטומים אף עשויים להפוך חמורים יותר בהשוואה לתקופת טרום הטיפול, כך הזהיר ה- FDA. התגובה הינה נדירה אך עשויה לגרום למוגבלות קבועה, כך הסוכנות.

 

מאז שאושרה fingolimod (Gilenya) בשנת 2010, דווח ל- FDA על 35 חולים אשר חוו מוגבלות מתקדמת וחמורה לאחר הפסקת הטיפול בתרופה ועלייה בשיעור הנגעים החדשים, לרוב במהלך 12 השבועות הראשונים שלאחר הפסקת הטיפול. לדוגמא, חלק מהחולים החלו להזדקק לכסא גלגלים או הפכו מרותקים לחלוטין למיטה.

 

יש ליידע את המטופלים השוקלים תחילת טיפול בתרופה בסיכונים הללו, ייעצה הסוכנות. יתר על כן, לאחר הפסקת הטיפול יש לעקוב אחר סטאטוס המחלה ולעודד את החולים לגשת לרופא בכל מקרה של החמרה בסימפטומים.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007