הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

משרד הבריאות: סימנים לבלימת החצבת בנובמבר
22.11.18

סיבה לאופטימיות: נתוני משרד הבריאות מראים כי מספר מקרי החצבת בישראל נמצא בירידה – ולפי ההערכות הזהירות שיא ההתפרצות כבר מאחורינו.

  

מתחילת חודש מארס ועד אתמול דווח על 1,903 חולים בחצבת, וזהו המספר הגבוה ביותר שנמדד בעשור האחרון. עם זאת, לפי הערכות של משרד הבריאות מגמת התחלואה נמצאת בירידה, בהתבסס על הדו"חות האפידמיולוגיים של הימים האחרונים. לפי הנתונים, בחודש אוקטובר מספר החולים שנדבקו בחצבת עמד על 940, ולעומת זאת בחודש נובמבר - נכון לאתמול - מספר הנדבקים עמד על 315 חולים בלבד.

 

גם בחלוקה לפי ימים ניתן לראות ירידה במספר החולים. מספר החולים הגבוה ביותר נרשם באזור ירושלים, עם 1,208 חולים מאז מארס השנה. באזור צפת דווח על 232 חולים בתקופה זו, ובאזור תל־אביב על 157. המספרים הנמוכים ביותר של חולים נמצא באזור אשקלון (שמונה), אזור הכנרת (4) ואזור נצרת (1).

  

לפני כשלושה שבועות נפטרה תינוקת בת שנה וחצי משכונת מאה שערים בירושלים לאחר שהוריה לא חיסנו אותה. ואכן, קבוצת הגיל שבה היו הכי הרבה חולים, לפי נתוני משרד הבריאות, היא של פעוטות בני שנה עד ארבע (559 חולים). בקרב בני 9-5 דווח על 385 חולים, ובקרב בני 19-10 דווח על 256 חולים. כמו כן, חלו 239 תינוקות בני 12-6 חודשים ו־95 תינוקות בני עד חצי שנה. בקרב בני 60 ויותר דווח על חמישה חולים בלבד.

 

 

לידיעה ב-YNET >>


 

מאת רותם אליזרע


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007