הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חולי סוכרת המטופלים על ידי אחות או עוזר רופא מפיקים תועלת דומה לזו המופקת מטיפול על ידי רופא
22.11.18

תועלת דומה מודגמת בטווח הבינוני בקרב חולי סוכרת המטופלים על ידי אחות מוסמכת, עוזר רופא או רופא. אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת Annals of Internal Medicine.

 

החוקרים השוו שינויים קליניים בקרב כ- 370,000 חולי סוכרת שטופלו בכמעט 600 מרכזים. מעקב נערך למשך שנתיים. השינויים ברמות ההמוגלובין המסוכרר, לחץ הדם הסיסטולי ורמות ה- LDL היו דומים בקרב חולים שטופלו על ידי אחיות, עוזרי רופא, ורופאים.

 

לדוגמא, בהשוואה לחולים שטופלו על ידי רופאים, לחץ הדם הסיסטולי הממוצע בשנה השנייה היה נמוך ב- .08 mm Hg0 בקרב המטופלים על ידי אחיות וגבוה ב- 0.02 mm Hg בקרב המטופלים על ידי עוזר רופא – הבדלים שאינם מובהקים מבחינה סטטיסטית. נתונים דומים הודגמו עבור רמות ההמוגלובין המסוכרר וה- LDL.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007