הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הערכת ההשפעות של זיהום בנגיף הזיקה על ההיריון
22.11.18

מומים מולדים היו נפוצים יחסית, אפילו בקרב ילודים שנמצאו שליליים לזיקה.

 

נטל התחלואה סביב תקופת הלידה הנובע מהדבקה ורטיקאלית בנגיף הזיקה עדיין אינו ברור דיו.

על מנת להעריך את אותן ההשפעות בקרב נשים שחלו בזיקה, נערך בגינאה הצרפתית מעקב אחר 291 אמהות וילדיהן במהלך השבוע הראשון שלאחר הלידה.

 

זיהומים מולדים בנגיף הזיקה (שאושרו על ידי בדיקה חיובית של real-time polymerase chain reaction או anti-Zika immunoglobulin M בדגימות שניטלו מהילודים) אושרו בקרב 26% מבין 291 ההריונות. ההשפעה שנצפתה בקרב אותם 77 מקרים כללה אובדן ההיריון (11%), סיבוכים חמורים (21%) כולל microcephaly וסיבוכים קלים עד בינוניים (20%, לדוגמא, הסתיידות תוך גולגולתית, הגבלה בגדילה התוך רחמית), 45% מהילודים הללו היו ללא ממצא מיוחד. יש לציין, שיעור משמעותי של היילודים שנמצאו שליליים לזיקה הדגים תופעות בלתי רצויות, 7% סבלו מאב-נורמאליות קלה עד בינונית, 5% אב-נורמאליות קשה ו- 0.5% מתו בעודם ברחם.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007