הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם ניתן יהיה לאבחן סרטן באמצעות בדיקת דם?
20.11.18

המחקר החדשני שפורסם בכתב העת Nature שילב "ביופסיות נוזליות", אפיגנטיקה ובינה מלאכותית על מנת לפתח בדיקת דם שתאבחן ותסווג סרטן בשלביו המוקדמים.

 

באמצעות אפיון של שינויים אפי גנטיים במקום מוטציות, צוות החוקרים הצליח לזהות אלפי שינויים הייחודיים לכל סוג של סרטן. לאחר מכן באמצעות שימוש בגישת big data, יושמה בינה מלאכותית על מנת ליצור מסווגים המסוגלים לזהות את נוכחותו של DNA סרטני בדגימות הדם ולקבוע באיזה סוג סרטן מדובר.

 

החוקרים עקבו אחר מקור הסרטן וסוגו באמצעות השוואת דגימות מגידולים שנאספו מ- 300 איש ומשבע אתרים (ריאות, לבלב, מעי גס, שד, לוקמיה, שלפוחית וכליה) ודגימות מאנשים בריאים. בכל דגימה הושווה ה- DNA הצף בפלסמה עם DNA גידולי. צוות החוקרים הצליח לסווג ולהשוות בהצלחה מעל ל- 700 גידולים ודגימות דם מסוגי סרטן שונים.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007