הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סיכון מוגבר לכריתת גפיים ול- Diabetes Ketoacidosis בקרב המטופלים ב- SGLT2 Inhibitors
20.11.18

סיכון גבוה פי שתיים לכריתת גפה תחתונה ול- Diabetic ketoacidosis נצפה בקרב המטופלים ב- Sodium-glucose cotransporter 2 (SGLT2) inhibitors, בהשוואה לתרופות אחרות לטיפול בסוכרת, אלו מסקנותיו של מחקר תצפית שפורסם ב- BMJ.

 

בהתבסס על מידע מדנמרק ושוודיה מהשנים 2013-2016, השוו החוקרים את שיעור האירועים הלא רצויים שהתרחשו בקרב 17,000 מבוגרים שהחלו לקבל טיפול ב- SGLT2 inhibitors, בהשוואה לכ- 17,000 איש שהיוו את קבוצת הביקורת וטופלו ב- glucagon-like peptide-1 (GLP-1)-receptor agonists. סה"כ, שיעור כריתת הגפיים היה גבוה יותר בקרב הנבדקים מקבוצת המחקר (2.7 מול 1.1 אירועים פר 1000 שנות אדם), כמו גם שיעור ההיארעות של diabetic ketoacidosis (1.3 מול 0.6).

 

מנגד, שיעור השברים בעצמות, פגיעה חריפה בכליות, זיהומים חמורים בדרכי השתן, venous thromboembolism ודלקת חריפה בלבלב אירעו בשיעורים דומים בקרב שתי הקבוצות.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007