הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

גודל המרשם לאופיאטים מהווה גורם מנבא למספר הגלולות שיינטלו
13.11.18

מרבית הרופאים נוטים לרשום מרשמים גדולים מהנחוץ לאופיאטים – וככול שהמרשם שניתן גדול יותר, כך גדל מספר הגלולות הניטל על ידי המטופלים – כך מצא מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Surgery.

 

בהתבסס על מסד נתונים ממישיגן, נבדקו 2400 מבוגרים שקיבלו מרשמים לאופיאטים לאחר שעברו 12 פרוצדורות כירורגיות נפוצות בשנת 2017. 30 ימים לאחר הניתוח, דיווחו המטופלים על מספר הגלולות שנטלו, כמו גם על רמות הכאב שחוו לאחר הניתוח.

 

עבור כל פרוצדורה, הגודל החציוני של המרשם שניתן היה גדול יותר מכמות הגלולות שניטלה (30 מול 9 טבליות של hydrocodone/acetaminophen 5/325) המספר החציוני של הגלולות שנשארו היה 19 פר מטופל.

 

גודל המרשם ניבא באופן הדוק את מספר הגלולות שניטלו בפועל: המטופלים נטלו כ-5 גלולות יותר, עבור כל 10 גלולות שנרשמו. כמו כן נמצא קשר בין דיווח על ציוני כאב גבוהים יותר ונטילת אופיאטים, אך הקשר הנ"ל היה חלש יותר בהשוואה לקשר שנצפה עם גודל המרשם.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007