הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אמסטרדם במתח? גם ללא יצוא, ישראל הופכת למדינת הקנאביס הרפואי
8.11.18

לפעמים נדמה שיום אחד מדינת ישראל שאפה משהו והתעוררה בתור מדינת הקנאביס הרפואי. יותר מ-100 חברות פועלות היום בתחום, שרק לפני כמה שנים אפילו לא נהגו ללחוש את שמו, אבל גם אם נדמה כך, תחום הפעילות הזה לא גדל בן לילה אלא צמח לאורך שנים בחשיכה, ובעיקר לכיוון חו"ל. תהליך הלגליזציה של קנאביס שעבר בשנים האחרונות על כמה מדינות בעולם, הרגולציה המתפתחת בתחום הקנאביס הרפואי (גם בישראל) ופתיחת השוק המקומי לתחרות וציפיות לפתיחת השוק ליצוא הובילו לנקודת הרתיחה העכשווית.

 

בחמש השנים האחרונות, ובעיקר בשנה האחרונה, זכו בעיקר תשומת-הלב החברות הנסחרות בבורסה המקומית, כ-12 במספר כיום, אולם רובן חברות בתחילת דרכן, המרוכזות בגידול החקלאי ובעיבוד התעשייתי של הצמח. נוסף עליהן פועלות בישראל חברות חקלאיות ותעשייתיות ותיקות יותר בתחום, וכן חברות טכנולוגיה. אלה מפתחות תרופות מבוססות קנבינואידים, שיטות הולכה, טכנולוגיות לשיפור הגידול ועוד. גם אם היצוא אסור, החברות הללו יכולות להוציא מישראל את הידע שלהן.

 


ישראל נמצאת בצומת ייחודי משום המומחיות שלה בטכנולוגיות חקלאיות מתקדמות, במחקר של השפעת הקנאביס על גוף האדם (תחום שהגדיר וביסס פרופ' רפאל משולם מהאוניברסיטה העברית. לאורך הקריירה שלו הוא הכשיר עשרות חוקרים שהלכו בדרכו), ובהולכת תרופות - תחום שתעשיית הפארמה הישראלית התמחתה בו משום שהוא מצריך זמני פיתוח קצרים יותר ודורש חשיבה רב-תחומית יותר מאשר בפארמה קלאסית. תחום נוסף שישראל מתמחה בו הוא המכשור הרפואי.

 

לידיעה בגלובס >>


 

מאת גלי וינרב

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007