הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

קרינה מטלפונים סלולאריים גרמה להתפתחות גידולים בחולדות
8.11.18

גלי רדיו הנפלטים מטלפונים סלולאריים (2G ו- 3G) מגבירה את הסיכון להתפתחות גידולים בחולדות, אך השלכות המחקר לבני האדם ברורות פחות, כך על פי ה- National Toxicology Program (NTP).

 

המחקר שארך 10 שנים מצא בקרב זכרי חולדות ראיות ברורות המעידות על קשר בין קרינה הנפלטת מטלפונים סלולאריים ו- schwannoma ממאירה בלב, וראיות מסוימות להתפתחות glioma ממאירה במוח ו- pheochromocytoma בבלוטת האדרנל. ראיות לא חד משמעיות נמצאו בקרב נקבות חולדה ועכברים.

 

במסגרת המחקר לא נבדקה חשיפה לקרינה הקשורה לרשתות 5G או WiFi.

 

החולדות נחשפו לרמות גבוהות יותר ולפרקי זמן ארוכים יותר של קרינה בהשוואה לחשיפה הנורמאלית בקרב בני האדם, כמו כן, החשיפה הייתה של הגוף כולו בעוד שבקרב בני האדם החשיפה ממוקדת לאזורים הקרובים לטלפון.

 

אף על פי כן, המחקר מטיל ספק בסברה כי גלי רדיו אינה מזיקה היות ורמות האנרגיה הכרוכות בה נמוכות ואינן מחממות את הרקמה.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007