הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

התאים הזקנים שמפריעים לזיכרון
6.11.18

תאים שנמצאים מעבר לשיאם ממלאים תפקיד בהתפתחותן של מחלות ניווניות של המוח. מחקר חדש מצא שסילוק התאים הללו יכול להגן על מוחות של עכברים מפני הידרדרות. עם זאת, הדרך לריפוי דמנציה אצל בני אדם עוד ארוכה.

ככל שאנחנו מתבגרים, מצטברים בגופנו תאים מזדקנים, שעדיין חיים אבל נמצאים במעין "השעיה" – כלומר חדלים לבצע את תפקידם ואינם מתחלקים יותר. בעבר פורסם בכתב העת Nature מחקר שמצא שסילוק התאים הללו מאריך את חייהם של עכברים ומשפר את בריאות הלב והכליות שלהם. כעת מראה מחקר חדש, שפורסם גם הוא ב-Nature, שתאים מזדקנים יכולים לגרום צרות צרורות גם למוח.

הביולוג המולקולרי דארן בייקר (Baker) ממינסוטה ועמיתיו חקרו עכברים עם מוטציות שגרמו לתאי עצב במוח שלהם לאגור צורה רעילה של החלבון טאו. גושים של החלבון הזה, שנקראים סבכים סיביים,  נוטים להצטבר במוחבמחלת אלצהיימר וגם בסוגים אחרים של דמנציה.

 

 

לידיעה במכון דוידסון >>


 

מאת ד"ר עידו מגן

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007