הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם סגירת חממת הגידול לקנאביס היא רק קצה הקרחון?
6.11.18

משרד הבריאות הקפיא את ייצור הקנאביס של חברת תיקון עולם בחממה שלה בביריה, עקב תנאי גידול לא הולמים לדבריו. המהלך האחרון מעלה סימני שאלה סביב התעשייה כולה, שזוכה בתקופה האחרונה לכותרות רבות.

במשרד נימקו את סגירת החממה: "התגלו ליקויים חמורים בחווה, זוהמה, נעשה גידול לא ראוי (תחת כיפת השמים ולא בבתי צימוח), הקנאביס שנגזם הונח על הקרקע, נעשה שימוש בחומרי הדברה אסורים, התפרחות יובשו במקום מזוהם והייצור נעשה בתנאים לא ראויים".

 

מתיקון עולם נמסר בתגובה כי מדובר בצו סגירה זמני, וממילא דברי משרד הבריאות אינם משקפים את המצב. לדברי החברה, בעקבות עליה בביקוש לקנאביס בישראל היא החלה לפצל בין שתי שיטות ייבוש של הקנאביס: ייבוש תחת מיזוג - שהוא הייבוש התקני ובו נעשה שימוש עד כה, וכן ייבוש חיצוני (שהוא למעשה פשוט תליה של המוצרים להתייבש באוויר הפתוח או בתוך החממות). המוצרים המיובשים באוויר הפתוח עוברים לדברי החברה תהליך משלים של סטריליזציה באמצעות קרני בטא, במתקן בנחל שורק. כמו כן ציינה החברה כי אינה משתמשת בחומרי הדברה בכלל.

 

 

לידיעה בגלובס >>


 

מאת גלי וינרב

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007