הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חשיפה לאנטיביוטיקה בגיל צעיר מגבירה את הסיכון להשמנה מאוחר יותר בחיים
6.11.18

נטילת אנטיביוטיקה ותרופות אחרות המשפיעות על אוכלוסיית החיידקים במעיים בגילאים צעירים משפיעה על הסיכון להשמנה, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת Gut.

 

במחקר השתתפו 300,000 איש, כ- 12% טופלו ב- histamine-2 receptor antagonists (H2RAs), 3% ב- proton-pump inhibitors (PPIs), ו- 72% באנטיביוטיקה , במהלך השנתיים הראשונות לחייהם. ילדים שטופלו ב- PPI או H2RA הציגו סיכון גבוה במעט להשמנה לאחר חציון של 3 שנות מעקב (17% ו- 15%, בהתאמה), זאת בהשוואה לנבדקים שלא טופלו בתרופות שנבדקו במסגרת המחקר (11%). כמו כן, שיעור ההשמנה היה 13% בקרב ילדים שטופלו בסוג אחד של אנטיביוטיקה ו- 19% בקרב ילדים שטופלו בארבעה סוגים ומעלה של אנטיביוטיקה.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007