הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מנכ"ל משרד הבריאות: "הנכונות לקבל שירותי בריאות רעים פשוט לא קיימת עוד"
1.11.18

למשה בר סימן טוב, מנכ''ל משרד הבריאות, יש תוכנית חדשה, פשוטה אך שאפתנית: להוסיף 3 מיליארד שקל תוך כמה שנים לתקציב הבריאות, כל זאת בשנת בחירות, כאשר הממשלה כבר חצתה את יעד הגירעון והאופק התקציבי נראה מטריד. על פי התוכנית זו לא תהיה תוספת חד פעמית, אלא סכום שיתווסף באופן קבוע לתקציב הבריאות.


"מערכת הבריאות סובלת מהפרעות אכילה קשות, אם לדבוק באותו דימוי. מה שעבד בשנים האחרונות כבר עובד פחות טוב עכשיו ויעבוד עוד פחות טוב בהמשך. יש לתופעה הזאת הרבה הסברים כמו הזדקנות האוכלוסיה, העלות הגבוהה של טכנולוגיות חדשות והחרפת התחלואה הכרונית. אך כדאי להתרכז באחד: שינוי בציפיות של האזרחים. פעם הציבור הישראלי היה הרבה יותר סובלני וקיבל בהבנה תורים והמתנות. הנכונות של אזרחים לקבל שירותי בריאות לא טובים - פשוט לא קיימת עוד. אז אתה משקלל הכל ומבין שהמציאות מחייבת היתכנות שונה לגמרי”.

 

מאיפה תביא 3 מיליארד שקל?

 

“זה סכום שיועבר תוך ארבע־חמש שנים ולא סכום שמדינת ישראל לא מסוגלת לעמוד בו. אנו מדינה עם תמ”ג של 1.22 טריליון שקל. הבריאות נהפכת לנושא שאי אפשר להתעלם ממנו: יותר ויותר צרכנים לא מסכימים לקבל את הרמה הנוכחית. אמרתי עוד כסגן הממונה על התקציבים באוצר בעבר, שצריך להעלות את מס הבריאות - שהוא מבין הנמוכים בעולם: אין עוד מדינה בעולם שגובה כל כך מעט עבור ביטוח בריאות ומעניקה כל כך הרבה שירותים חינמיים - וזה מה שיקרה בסוף. יתרה מזו, כל שקל שאתה משקיע בבריאות, אתה מקבל תמורה של 1.5 שקל. זו תשואה נהדרת"

 

 

לידיעה בכלכליסט >>


 

מאת אדריאן פילוט

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007