הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אלגוריתם חדש מסוגל לשלול ביעילות תסחיף ריאתי בנשים בהיריון
28.10.18

אלגוריתם חדש מסייע לשלול היארעות של pulmonary embolism (PE) בקרב נשים הרות, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

 

כ- 400 נשים הרות עם חשד ל- PE נבדקו והוערכו באמצעות ה- revised Geneva score. האלגוריתם כלל את המרכיבים הבאים:

 

  • נשים עם ציון גבוה על סמך ה- revised Geneva score (המעיד על סבירות גבוהה ל- PE) עברו compression ultrasound בשתי הרגליים.
  • הללו עם ציון נמוך או בינוני עברו בדיקת D-dimer.
  • אם בדיקת ה- D-dimer הייתה חיובית, בוצע אולטרא סאונד רגל. אם הוא נמצא שלילי, נשללה ההיארעות של PE.
  • תוצאת אולטרא סאונד חיובית, העידה על נוכחות PE. נשים עם תוצאת אולטרא סאונד שלילית עברו בדיקת computed tomography pulmonary angiography (CTPA).
  • בדיקת CTPA חיובית העידה על PE, תוצאה שלילית, שללה PE, ובעקבות תוצאה שאינה חד משמעית, הופנו הנשים ל- ventilation-perfusion (V/Q) lung scanning.

 

האלגוריתם זיהה PE  בקרב 7% מהנשים. לאחר 3 חודשים, היארעות מטרת המחקר העיקרית – אירוע של venous thromboembolism באישה שהוערכה שלילית ל- PE ושלא טופלה בנוגדי קרישה – הייתה 0%.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007