הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם מזג האוויר מגביר את הסיכון לאוטם שריר הלב?
28.10.18

מאפייני מזג האוויר עשויים להגביר את הסיכון להיארעות אוטם שריר הלב, כך מצא מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Cardiology.

 

בהתבסס על נתונים מטאורולוגיים משוודיה ומסד נתונים המתעד מחלות לב, עקבו החוקרים אחר קשרים בין דפוסי מזג האוויר והיארעות אוטם שריר הלב לאורך תקופה של 16 שנים. כ- 275,000 נבדקים לאחר אוטם נכללו במחקר.

 

סה"כ, נמצא כי טמפרטורות נמוכות, לחץ אטמוספרי נמוך, רוחות חזקות, ומיעוט שעות שמש, קשורים כל אחד בנפרד עם עלייה קלה אך מובהקת סטטיסטית בסיכון לאוטם שריר הלב. טמפרטורת האוויר הדגימה את הקשר החזק ביותר, כאשר הסיכון לאוטם גדל כאשר הטמפרטורה הייתה נמוכה מנקודת הקיפאון והחל לקטון כאשר הטמפרטורה עלתה מעל ל-C 3–4°.

 

החוקרים ציינו כי ככול הנראה וזוקונסטריקציה כלילית היא המנגנון העומד בבסיס הקשר בין טמפרטורות נמוכות ואוטם שריר הלב.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007