הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם נמצא פתרון פורץ דרך לעמידות לאנטיביוטיקה?
23.10.18

חוקרים פיתחו פתרון אפשרי לעלייה בשיעור העמידות הגלובאלית לאנטיביוטיקה – הפחתת אלימותם של החיידקים ללא הריגתם, ובכך מיתון הסלקטיביות התורמת ליצירתם של זנים עמידים.

 

המחקר שנערך בעכברים בחן מולקולות קטנות המונעות מהחיידקים לייצר רעלנים והחוקרים מצאו כי כל חיות הניסוי המטופלות שרדו לאחר אלח דם שנגרם מזיהום ב- MRSA, זאת בהשוואה לפחות משליש מהעכברים הלא מטופלים.

 

המחקר אף הציע כי אותן מולקולות קטנות עשויות להגביר את יעילות הטיפול באנטיביוטיקה. עכברים שטופלו במולקולות בשילוב עם אנטיביוטיקה הדגימו רמות נמוכות יותר של חיידקים בדמם, בהשוואה לעכברים שטופלו באנטיביוטיקה בלבד.

 

החוקרים הסבירו כי המולקולות הגבירו את יעילות הטיפול האנטיביוטי, ממצא העשוי להחזיר לארסנל הטיפולים, תרופות אנטיביוטיות שהפכו מיושנות ולא יעילות.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007