הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

היום: משרד הבריאות יפרסם את המלצותיו להגבלת פרסום מזון מזיק
23.10.18

שנתיים לאחר סיום עבודת ועדת האסדרה לתזונה בריאה ושנה לאחר מינוי תת הוועדה לקביעת מגבלות הפרסום למזון מזיק, תגיש היום את מסקנותיה תת-הוועדה בראשות ד"ר אודי קלינר, המשמש כסגן ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות.

 

בשנה החולפת קיימה הוועדה חמישה דיונים בלבד, שבהם לקחו חלק גורמים מתעשיית המזון והפרסום. למרות זאת, חברות המזון המייצרות מזון עתיר שומן, סוכר ומלח, צפויות להתמודד עם כוונה לחייב סימון בפרסומות של מזון מזיק, איסור פרסום מזון מזיק בתכניות לילדים ולנוער, איסור על שימוש בידוענים בקמפיינים של מזון מזיק ואיסור מתן חסות לארועי ילדים ונוער.

 

חברות המזון צפויות להיאבק במסקנות הוועדה שיפורסמו היום ולנסות לבטל חלק מהמגבלות, כמו גם למתן את אלו שיישארו.

 

המהלכים שהובילו חברות המזון נגד מסקנות ועדת האסדרה, הצליחו להוביל לדחיה של הכניסה לתוקף של תקנות סימון מזון מזיק ל-2020. זאת, לאחר שההמלצות הוגשו לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן כבר ב-2016. על רקע זה, ניתן להעריך כי החברות יפעלו הן לצמצום ההגבלות בפרסום והן לדחיית כניסת ההגבלות החדשות לתוקף.

 

 

לידיעה בכלכליסט >>


 

מאת נורית קדוש

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007