הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

"כמו במשטרים אפלים": הנוהל שהסעיר את מערכת הבריאות ירוכך
11.10.18

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, החליט לרכך במעט את הנוהל החדש שמסדיר את הקשר בין חברות התרופות, רופאים ומוסדות רפואיים. הנוהל מסעיר בשבועות האחרונים את מערכת הבריאות בעיקר סביב אחד הסעיפים בו, שאוסר לקיים פגישות בארבע עיניים בין תועמלנים לבין רופאים - אלא רק פגישות עם תועמלנים במסגרת פגישות צוות, הרצאות או כנסים. יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ציון חגי, אף הגדיל וכינה את הסעיף הזה  "דרישה שמתאימה למשטרים אפלים, בהם לא סומכים על הרופאים שיפעלו לטובת מטופליהם". לעומת זאת, לא מעט גורמים במערכת הבריאות, כולל בהנהלות קופות החולים, תומכים בנוהל - כולל סעיף המריבה.

 

הנוהל אמור להכנס לתוקף בתחילת החודש הבא, ב-1 לנובמבר. הוא נכתב בעקבות תחקיר "המקור" שבו  תועד סחר מכר בין רופאים לנציגות חברות תרופות, על התרופות שיירשמו לחולים תמורת מתנות, וחלוקת מתנות לאחיות ורוקחים עבור מסירת מידע על מרשמים. בשבועות האחרונים הופעלו לחצים גדולים על משרד הבריאות לשנות ולרכך אותו מצד חברות התרופות וגם מצד הרופאים - ההסתדרות הרפואית ואיגודים רפואיים שונים, שטוענים כי הנוהל מטיל דופי ומפקפק ביושרתם.

 

 

לידיעה בדה מרקר >>מאת רוני לינדר-גנץ

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007