הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נוהל המריבה: איסור על פגישות בארבע עיניים
11.10.18

הנוהל שמסעיר את מערכת הבריאות בשבועות האחרונים מבקש להסדיר את הקשר בין חברות התרופות, רופאים ומוסדות רפואיים, ואמור להיכנס לתוקף כבר בתחילת החודש הבא. הוא נכתב והופץ בעקבות תחקיר "המקור", שבו תועד סחר מכר בין רופאים לנציגות חברות תרופות, על התרופות שיירשמו לחולים תמורת מתנות, וחלוקת מתנות לאחיות ורוקחים עבור מסירת מידע על מרשמים.

 

זה אינו הניסיון הראשון להסדיר את הקשרים הסבוכים והנפיצים בין הצדדים: קיים כיום נוהל בנושא משנת 2010 ויש אף אמנה שעליה חתומים הרופאים וחברות התרופות. ואולם הסעיף בנוהל שמחדש ומוציא מהכלים את הרופאים ואת חברות התרופות, הוא זה שאוסר על פגישות בארבע עיניים בין רופאים לבין תועמלני ותועמלניות חברות התרופות. אגב, הנוהל מאפשר פגישות של רופאים עם נציגי חברות תרופות בפורומים גדולים יותר, כמו ישיבות צוות או פגישות מחלקה, וכן מאפשר המשך נסיעות לחו"ל של רופאים על חשבון חברות תרופות, מימון כנסים על ידי התעשייה ועוד.

 

בשבועות האחרונים נעשים ניסיונות בלתי פוסקים לטרפד את סעיף המפגש בארבע עיניים בנוהל — מצד תעשיית התרופות, מצד התועמלנים עצמם ומצד רופאים. ההסתדרות הרפואית הגדילה לעשות ואף טענה כי הנוהל מתאים ל"משטרים אפלים", וכי הוא "פוגעני מאוד" ו"מטיל דופי ברופאים ובנציגים הרפואיים של חברות התרופות".

 

 

לידיעה בדה מרקר >>מאת רוני לינדר-גנץ

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007