הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול באספירין מפחית את הסיכון לסרטן הכבד והשחלות
11.10.18

טיפול קבוע באספירין מפחית את הסיכון להיארעות hepatocellular carcinoma ו- epithelial ovarian cancer, כך עולה משני מחקרי תצפית שפורסמו ב- JAMA Oncology.

 

במסגרת המחקר הראשון נערך מעקב אחר מעל ל- 130,000 איש מעל לגיל 26. לאורך תקופת המעקב, hepatocellular carcinoma אובחנה בתדירות נמוכה יותר בקרב המטופלים באספירין לפחות פעמיים בשבוע, זאת בהשוואה לאנשים שדיווחו על תדירות טיפול נמוכה מכך, או על היעדר טיפול באספירין (2 מול 5 מקרים פר 100,000 שנות אדם), ההפחתה בסיכון נצפתה לאחר 5 שנות טיפול. Nonaspirin nonsteroidal antiinflammatory drugs (NSAIDs), לא הביאו להפחתה דומה בסיכון.

 

במסגרת המחקר השני, נערך מעקב אחר מעל ל- 200,000 אחיות אמריקאיות למשך עד 35 שנים, לאורך התקופה, 1054 אובחנו עם epithelial ovarian cancer. טיפול בהווה במינון נמוך של אספירין (≤100 mg) הפחית ב- 23% את הסיכון לסרטן. מנגד, טיפול ב- nonaspirin NSAIDs נמצא קשור עם סיכון מוגבר.

 

 

לידיעה 1 >>

 

לידיעה 2 >>

  

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007