הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

כלי סקר חדש נמצא יעיל לזיהוי בני נוער המצויים בסיכון להתחיל לעשן
7.10.18

כלי סקר המורכב מ- 12 פריטים עשוי לסייע לזהות בני נוער הצפויים להתחיל לעשן במהלך השנה הקרובה, כך על פי מחקר חדש שפורסם בכתב העת Pediatrics.

 

על מנת לפתח את הכלי, נעזרו החוקרים במידע על מעל ל- 800 ילדים שמילאו מכיתה ז' ועד התיכון שאלונים מספר פעמים בשנה. כל הילדים לא עישנו בתחילת המחקר. השאלונים העריכו גורמים הקשורים לאיכות החיים, דפוסי אישיות ומצב מנטאלי, כמו גם בדקו האם הנשאל התחיל לעשן במהלך שלושת החודשים האחרונים. על בסיס המידע הנ"ל, זיהו החוקרים משתנים שונים העשויים לנבא התחלת עישון.

 

סה"כ, 16% מבני הנוער התחילו לעשן. 12 גורמים מנבאים נמצאו והוטמעו בכלי הסקר, ובהם: המצאות חברים מעשנים, הערכה עצמית נמוכה וצריכת אלכוהול.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007