הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אלצהיימר: מחלה נגיפית?
13.9.18

למרות ממצאים שקושרים את מחלת אלצהיימר להצטברות של חלבונים מסוימים במוח, עדיין איננו יודעים בדיוק מה גורם לה וכיצד היא מתפתחת. ניתוח לאחר המוות של מוחות חולים מצביע כעת על חשוד חדש במעורבות בהתפתחות המחלה: נגיף ההרפס.

השאיפה להבין מה גורם למחלת אלצהיימר, נתקלת במכשולים רבים, בהם ההתפתחות האיטית שלה והקושי להשיג מוחות של חולים לאחר מותם. חוקרים מבית הספר לרפואה בבית החולים הר סיני בניו יורק, הצליחו לאסוף נתונים ממוחות של כאלף בני אדם, חולים ובריאים, משלושה מאגרי מוח. הגנטיקאי ג'ואל דאדלי (Dudley), ממחברי המאמר שהתפרסם בכתב העת Neuronאומר כי "בתחילת המחקר רצינו בכלל למצוא שימושים חדשים לתרופות קיימות למחלות אחרות, בתקווה שיוכלו להועיל גם לחולי אלצהיימר, אבל הניתוח שלנו גילה דפוסים שקשורים דווקא לביולוגיה של נגיפים".

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>מאת ד"ר עידו מגן

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007