הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סטטינים אינם יעילים למניעה ראשונית בקרב קשישים בריאים
13.9.18

סטטינים אינם יעילים למניעה ראשונית של atherosclerotic cardiovascular disease (CVD) או תמותה כללית בקרב מבוגרים בריאים מעל לגיל 75, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- The BMJ.

 

החוקרים ערכו ניתוח רטרוספקטיבי של קוהורט ספרדי שכלל כמעט 50,000 נבדקים מגיל 75 ומעלה אשר בתחילת המחקר לא נטלו סטטינים ולא היו חולים ב- CVD. לאורך חציון מעקב של 8 שנים, כ- 15% החלו טיפול בסטטינים.

 

הן בקרב קבוצת הגילאים 75-84 והן בקרב קבוצת הגילאים 85+, ללא סוכרת, לא נמצא כי טיפול בסטטינים הפחית את הסיכון ל- CVD או לתמותה.

בקרב חולי הסוכרת בקבוצת הגילאים 75-84, טיפול בסטטינים הפחית את הסיכון ל- CVD (hazard ratio, 0.76) ולתמותה (0.84). אותה השפעה מגנה לא נצפתה בקבוצת הגילאים 85+.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007