הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שחיקה פוגעת באיכות הטיפול בחולים
13.9.18

שחיקה של צוותי הרפואה משפיעה באופן שלילי על איכות הטיפול הניתן, אלו מסקנותיה של meta-analysis שפורסמה ב- JAMA Internal Medicine.

 

החוקרים ניתחו מידע מחמישים מחקרים שעסקו בשחיקה של רופאים ובבטיחות המטופלים. פחות ממחצית מהמחקרים עסקו במתמחים או ברופאים צעירים, כאשר השאר עסקו ברופאים מנוסים וותיקים.

 

באופן כללי, שחיקה הגבירה פי שתיים את הסיכון לאירועי בטיחות, לביצועים מקצועיים ירודים ולחוסר שביעות רצון של המטופלים. מרכיב אחד ספציפי – דהפרסונליזציה (ניתוק או ביטול מאפיינים אישיים) – היה אחראי להשפעה המשמעותית ביותר.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007