הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA מזהיר מפני זיהום נדיר באברי המין עקב טיפול בתרופות לסוכרת
06.9.18

Sodium-glucose cotransporter-2 (SGLT2) inhibitors המאושרים לטיפול בסוכרת סוג 2, עשויים להגביר את הסיכון להיארעות necrotizing fasciitis של ה- perineum או Fournier's gangrene, כך הודיע ה- FDA.

 

בין השנים 2013-2018, דווחו ל- FDA 12 מקרים של Fournier's gangrene בקרב חולים שטופלו ב- SGLT2 inhibitors, 7 גברים ו-5 נשים. Fournier's gangrene מאובחנת לרוב בקרב גברים. כל החולים החלו לקבל את הטיפול ב- SGLT2 inhibitor וכולם אושפזו ועברו טיפול כירורגי. חולה אחד מת.

 

ה- FDA מציין כי ייתכן ואירעו מקרים נוספים אשר לא דווחו.

 

מטופלים הנוטלים SGLT2 inhibitor (לדוגמא, canagliflozin, dapagliflozin, empagliflozin, ertugliflozin) צריכים לפנות לקבלת טיפול רפואי באם הם מבחינים ברגישות, אדמומיות או נפיחות באזור אברי המין או הפרינאום, חום או תחושה כללית גרועה. במקרים בהם קיים חשד ל- Fournier's gangrene, יש להפסיק את הטיפול ב- SGLT2 inhibitor באופן מיידי, להתחיל טיפול באנטיביוטיקה בטווח רחב ולבצע הטריה כירורגית של האתר במידת הצורך.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007