הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

רמות ה- BCAA בסרום כביומרקר לסיכון לסרטן הלבלב
23.8.18

מחקר תצפית גדול שנערך ביפן מצא קשר חיובי, של מנה-תגובה, בין רמות ה- BCAA והיארעות סרטן הלבלב.

 

רמות גבוהות בסרום של branched-chain amino acids (BCAAs), כולל leucine, isoleucine ו- valine נמצאו כסמנים ביולוגיים המעידים על סיכון מוגבר לסוכרת, עמידות לאינסולין והשמנה. מצבים המהווים גם גורמי סיכון להתפתחות סרטן הלבלב.

 

על מנת לבחון את הקשר שבין רמות ה- BCAA בסרום והסיכון לסרטן הלבלב נערך מחקר מקרה הביקורת שכלל כמעט 30,000 נבדקים בגילאים 40-69. המעקב ארך 16 שנים.

 

קשר של מנה תגובה נצפה בין רמות ה- BCAA והסיכון לסרטן הלבלב. יחס הסיכויים להתפתחות הסרטן בקרב נבדקים עם רמות גבוהות של BCAA, בהשוואה לרמות נמוכות, היה 2.3 לאחר תקנון למשתנים מתערבים פוטנציאליים.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007