הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם אנטיביוטיקה אכן נחוצה לטיפול ב- diverticulitis?
23.8.18

בארה"ב, החולים ב- acute diverticulitis יקבלו כמעט תמיד טיפול אנטיביוטי. אף על פי כן, שני מחקרים חדשים מסוג מקרה-ביקורת שנערכו בשוודיה ובהולנד, מצאו כי טיפול אנטיביוטי לא שיפר את מצבם של חולים עם uncomplicated diverticulitis לאורך 6-12 חודשי המעקב.

 

וכעת, המחקר ההולנדי שכלל 528 חולים שחוו אפיזודה ראשונה קלה יחסית של uncomplicated diverticulitis – מדווח על ממצאים דומים גם לאחר מעקב של שנתיים.

 

הישנות של diverticulitis תועדה בקרב כ- 15% מהחולים הן בקבוצה שטופלה באנטיביוטיקה והן בקבוצה שלא טופלה באנטיביוטיקה. לאורך תקופת המעקב, שיעור ההיארעות של complicated diverticulitis היה דומה בקרב שתי הקבוצות (3.3% מול 4.8%, P=0.403), כריתות של חלקי מעי אירעו אף הם באופן דומה (5% מול 9%, P=0.085).

 

 

לידיעה 1 >>

 

לידיעה 2 >>

  

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007