הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שימוש בחומרי הדברה מגביר את הסיכון לאוטיזם
21.8.18

מחקר חדש שפורסם בכתב העת American Journal of Psychiatry מצא כי חשיפה לחומר ההדברה dichlorodiphenyltrichloroethane (DDT) מעלה את הסיכון לאוטיזם (אף על פי שהשימוש ב- DDT נאסר לפני עשורים, הוא עדיין מצוי בשרשרת המזון).

 

במסגרת המחקר הפיני הושוו כ- 800 ילדים שאובחנו עם אוטיזם עם כ- 800 ילדים ללא אוטיזם (קבוצת הביקורת). דגימות סרום שנאספו מהאמהות בשלבים מוקדמים של ההיריון נבדקו לנוכחות המטאבוליט של DDT - dichlorodiphenyldichloroethylene (DDE).

 

רמות ה- DDE הממוצעות היו גבוהות יותר בקרב אמהות לילדים אוטיסטים בהשוואה לאמהות לילדים ללא אוטיזם. לאחר תקנון למשתנים מרובים נמצא קשר בין רמות ה- DDE הגבוהות ביותר ועלייה מובהקת סטטיסטית של 32% בסיכוי לאוטיזם.

 

יש לציין כי בעוד שהראיות מצביעות על קשר, הן אינן מעידות על קשר סיבתי.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007