הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הפסקת עישון מועילה לבריאות, אפילו במחיר של עלייה במשקל
21.8.18

אנשים העולים במשקל לאחר שהפסיקו לעשן מציגים סיכון מוגבר במעט וזמני ללקות בסוכרת סוג 2, אך על הנ"ל גוברת ההפחתה בסיכון לתמותה בטווח הארוך. כך מצא מחקר חדש שפורסם בכתב העת New England Journal of Medicine.


החוקרים בחנו את שיעורי ההיארעות של סוכרת ותמותה, לאחר הפסקת עישון, בקרב שלושה קוהורטים גדולים מארה"ב. לאחר מעקב של 20 שנים, נמצא כי אנשים שהפסיקו לאחרונה לעשן, הדגימו סיכון גבוה ב- 22% לפתח סוכרת בהשוואה למעשנים בהווה, כאשר הסיכון הגיע לשיא 5-7 שנים לאחר הפסקת העישון ולאחר מכן הלך ופחת. אף על פי כן, הסיכון שנצפה הוגבל לאלו שעלו לפחות 5 ק"ג במשקלם לאחר שהפסיקו לעשן.

 

במונחים של תמותה, הפסקת העישון הדגימה תועלת עקבית וללא קשר לעלייה במשקל. אפילו אנשים שעלו מעל ל- 10 ק"ג, הדגימו הפחתה של 67% בסיכון לתמותה עקב אירועים קרדיווסקולאריים והפחתה של 50% בסיכון לתמותה מכל הסיבות, בהשוואה למעשנים בהווה.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007