הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

גלולה משולבת במינון נמוך יעילה להורדת לחץ הדם
19.8.18

מטופלים עם יתר לחץ דם הנוטלים גלולה משולבת המכילה שלוש תרופות במינון נמוך, מדגימים סבירות גבוהה יותר להשיג את יעדי הטיפול בהשוואה למטופלים הממשיכים לקבל את הטיפול הרגיל שלהם, כך מצא מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA.

 

במחקר השתתפו 700 מטופלים מסרי-לנקה שסבלו מיתר לחץ דם קל עד בינוני (עבור מרבית המטופלים  הוגדר סף של 140/90 mm Hg ומעלה. עבור חולי סוכרת או מחלת כליות כרונית הוגדרו ספים של 130/80 mm Hg ומעלה.) הנבדקים חולקו אקראית לקבלת הטיפול המקובל או גלולה יומית המכילה 20 מ"ג telmisartan, 2.5 מ"ג amlodipine ו- 12.5 מ"ג chlorthalidone.

 

לאחר שישה חודשים, שיעור גבוה יותר של מטופלים בקבוצת המחקר השיג את יעדי לחץ הדם שהוגדרו עבורו (70% מול 55% בקבוצת הביקורת). שיעור תופעות הלוואי היה דומה בקרב שתי הקבוצות.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007