הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

משרד הבריאות מסייע לחברה שהקפיצה מחיר תרופה פי 12 לשמור על המונופול
16.8.18

תמחור שערורייתי של תרופות הוא תופעה מוכרת, אבל הסיפור הבא, המתרחש בימים אלה בישראל, הוא ביטוי קיצוני במיוחד לתופעה. תרופה בשם Leadiant, למחלה הגנטית הנדירה CTX, נרשמה בשנה שעברה בישראל, ומחירה קפץ כמעט בן לילה פי 12: מ-5,000 שקל לחפיסה - ל-58 אלף שקל. במקביל, משרד הבריאות אוסר על קופות החולים לרכוש תרופה עם חומר פעיל זהה ביבוא מקביל מיפן כדי להוזיל עלויות, ולמעשה מאלץ את הקופות לרכוש אך ורק את התרופה שמחירה זינק בישראל.

 

משמעות האיסור היא חיסול כל אפשרות ליצור תחרות לתרופה בתמחור החדש הגבוה שלה, מה שלמעשה מבטיח העברת מיליוני שקלים עודפים בשנה מתקציבן הציבורי של קופות החולים לכיסה של חברת התרופות.

 

 

לכתבה בדה מרקר >>


 

מאת רוני לינדר-גנץ

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007