הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

יש לדון עם המטופלים על הסכנות העשויות להתלוות לבדיקות הסקר לאיתור סרטן הריאות
16.8.18

יש לדון עם המטופלים על הסכנות העשויות להתלוות לבדיקות הסקר המבוססות על הדמיית CT לאיתור סרטן הריאות – ושיעור אבחנות היתר עשוי להיות גבוה משדווח בעבר – כך מפרסם ה- JAMA Internal Medicine.

 

לאחר בדיקת התיעוד של 14 שיחות שנערכו בין הרופאים והמטופלים בנוגע לביצוע בדיקות סקר מבוססות low-dose CT. נמצא כי אף אחד מהרופאים לא דן ביתרונות ובחסרונות של בדיקת הסקר (והימנעות מביצועה) ואף אחד מהרופאים לא התייחס לחששות המטופלים.

 

כמו כן נבחן שיעור אבחנות היתר במסגרת ה- Danish Lung Cancer Screening Trial. כ- 4100 מעשנים בהווה או בעבר חולקו אקראית לעבור חמש בדיקות שנתיות או לא להיבדק. החוקרים העריכו כי 67% ממקרי הסרטן שאובחנו בבדיקות הסקר היוו אבחנת יתר – שיעור גבוה יותר משדווח בארה"ב – 19%, בהתבסס על ה- National Lung Cancer Screening Trial.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007