הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הוספת sulfonylureas ל- metformin עשויה להוות אפשרות בטוחה יותר מהחלפת הטיפול לחלוטין
25.7.18

שימוש ב- sulfonylureas כטיפול קו שני לסוכרת סוג 2 יעיל יותר במקביל להמשך הטיפול הראשוני ב- metformin . כך מסכם ה- BMJ.

 

במסגרת המחקר הבריטי נבחנו חולי סוכרת שהחלו לקבל טיפול ב-metformin . בשלב מאוחר יותר חלק מהמטופלים החל לקבל גם טיפול ב- sulfonylurea, או הפסיק לקבל טיפול ב- metformin והחל לקבל טיפול ב- sulfonylurea.

 

לאחר מעקב ממוצע של שנה, הטיפול ב- sulfonylurea – כטיפול נוסף או כטיפול יחיד – נמצא כמגביר את הסיכון לאוטם שריר הלב (7.8 מול 6.2 אירועים פר 1000 שנות אדם), מוות מכל סיבה (27.3 מול 21.5) והיפוגליקמיה חמורה (5.5 מול 0.7), זאת בהשוואה למונותרפיה של metformin.

 

החוקרים הבחינו כי הסיכון לאוטם שריר הלב ולתמותה נלוו להחלפת הטיפול ב- metformin לטיפול ב- sulfonylurea, אך לא כאשר נוסף טיפול ב- sulfonylurea לטיפול ב- metformin.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007