הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תוסף חודשי במינון גבוה של ויטמין D אינו מונע סרטן
25.7.18

תוספים של ויטמין D אינם מגנים מפני סרטן, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Oncology. מחקרי עבר מצאו קשר הפוך בין רמות ויטמין ה-D  בסרום ובין הסיכון לסרטן, אך שימוש בתוספים לא הביא לתוצאות עקביות.

 

החוקרים התבססו על מידע ממחקר ניו-זילנדי שבחן את השפעתם של תוספי תזונה במינון גבוה על הבריאות הקרדיווסקולארית. בניתוח ה- post hoc הושוו נתונים לאומיים על תחלואת הסרטן עם שיעור היארעות הסרטן והתמותה בקרב כ- 5000 משתתפי המחקר שחולקו אקראית לקבלת ויטמין D אוראלי (200,000 IU בבולוס ו- 100,000 IU מדי חודש) או פלסבו. לאורך מעקב חציוני של 3.3 שנים, שיעור היארעות הסרטן היה כמעט זהה בקרב שתי הקבוצות (6.5% בקרב קבוצת המחקר ו- 6.4% בקרב קבוצת הביקורת).

 

החוקרים תהו האם מינונים יומיים או שבועיים, או שימוש ממושך יותר בתוספים, עשוי היה להביא לתוצאות שונות.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007