הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

כך בתי החולים מסכנים חולים עם תרופות מזוהמות
19.7.18

בדיקת "ידיעות אחרונות" מגלה: רוב בתי החולים בישראל מתעלמים מהנוהל של משרד הבריאות המחייב אותם לרקוח בתנאים סטריליים תרופות "בסיכון גבוה" כמו אפידורל, כימותרפיה ואנטיביוטיקה. בכך הם מגדילים למעשה את סיכון החשיפה לזיהומים בקרב החולים והמטופלים.

 

  

בכל שנה מתים בין 6,000 ל־8,000 בני אדם בבתי חולים בישראל כתוצאה מזיהומים. במשרד הבריאות הבטיחו להילחם בתופעה, ומבקר המדינה אף פירסם דו"ח חמור בעניין. אולם על אף ההבטחות מתברר שמרבית בתי החולים עדיין אינם עומדים בנוהל שקבע משרד הבריאות, הקובע כללים ותנאים נאותים להכנת תרופות.

 

  

על פי הנוהל, רקיחת תרופות בסיכון גבוה באופן בלתי מבוקר ומבלי להקפיד על רמה גבוהה של סטריליות עלולה לגרום לזיהום מיקרוביולוגי. הנוהל פורסם לראשונה לפני כחמש שנים, ביולי 2013, אך עד היום לא הוטמע במרבית בתי החולים בישראל. זאת למרות שמשרד הבריאות עורך ביקורות בבתי החולים ומודה כי יש "פערים" ו"ליקויים".

 

 

לכתבה ב-YNET >>


 

מאת רותם אליזרע

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007