הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בדרך להנפקה השנה: תרופת יתום לגמידה סל
19.7.18

כל הסימנים מעידים שחברת גמידה סל תונפק בהמשך השנה. הרמז שהתקבל אתמול הגיע מדיווח של כלל ביוטכנולוגיה (כת"ב), המחזיקה ב־18% בגמידה סל. החברה, שבשליטת לן בלווטניק, דיווחה כי מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) העניק ל־NiCord של גמידה סל מעמד של תרופת יתום. 

 

בעבר העניק ה־FDA אישור כזה ל־NiCord למחלות ממאירות במערכת הדם. האישור החדש הורחב גם להשתלות מח עצם. מעמד תרופת יתום מוענק לתרופה שלה יתרון על פני טיפולים קיימים במחלה נדירה - עד 200 אלף חולים בארה"ב - על מנת לעודד פיתוח תרופות למחלות כאלה. הכרה כזו מקנה בלעדיות שיווק של 7 שנים ממועד קבלת אישור שיווק התרופה. כמו כן, ההכרה עשויה להקנות יתרונות בקבלת מענקים והקלות פיננסיות בפיתוח ורישום התרופה לשיווק.

 

גמידה סל מפתחת מוצרים לריפוי סרטן ומחלות גנטיות נדירות. החברה פיתחה טכנולוגיה להגדלת מספר תאי הגזע וצפיפותם, והחלה לאחרונה בניסוי שלב 3 בחולים בסרטן הדם ובסרטן בלוטות הלימפה באמצעות NiCord.

 

 

לכתבה בכלכליסט >>


 

מאת דרור רייך

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007