הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נגיף ההרפס ודמנציה סנילית: ראיות ראשונות המעידות על קשר סיבתי
19.7.18

שלושה מחקרים שפורסמו לאחרונה דנו בקשר שבין נגיף ההרפס ודמנציה. השניים הראשונים מצאו סיכון מוגבר לדמנציה סנילית בקרב חולים עם זיהום חריף ב- varicella zoster (herpes zoster). המחקרים הללו הציגו מידע אשר נמצא רלוונטי ביותר גם למחקר השלישי, שדיווח כי זיהומים בנגיף הרפס אחר - herpes simplex virus type 1 (HSV1), מובילים לסיכון מוגבר דומה לפתח דמנציה סנילית. יתר על כן, כאשר בחנו החוקרים מקרי תחלואה שטופלו באופן אגרסיבי בתרופות נגד הרפס, נצפתה הפחתה של פי 10 בסיכון לפתח דמנציה סנילית.

 

טיפול נגד הרפס מנע היארעות דמנציה סנילית בקרב 90% מהנבדקים. המחקרים הללו מספקים את הראיות מבוססות האוכלוסייה הראשונות המעידות על קשר סיבתי בין זיהומים בנגיף ההרפס ודמנציה סנילית.

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007