הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם יש לתת תרופות להורדת לחץ הדם לפני ניתוחים בכלי הדם?
19.7.18

מתן של שתי תרופות ומעלה להורדת לחץ הדם בבוקר הניתוח הגביר את הסיכון לפגיעה בכליות.

 

במסגרת המחקר הרטרוספקטיבי, בחנו החוקרים את שיעורי ה- acute kidney injury (AKI) בקרב 405 חולים שטופלו בתרופות להורדת לחץ הדם ושעברו suprainguinal vascular surgery (לרוב באבי העורקים).

 

בבוקר הניתוח, 47% מהחולים לא נטלו כלל תרופות להורדת לחץ הדם, 29% נטלו תרופה אחת, ו- 24% נטלו שתי תרופות ומעלה. ההחלטה ליטול או לא ליטול תרופות טרם הניתוח נתקבלה על ידי הרופא המטפל. שיעור ההיארעות של AKI לאחר הניתוח היה 7%, 13% ו- 14% בקרב החולים שלא נטלו תרופות, נטלו תרופה אחת, או שתי תרופות ומעלה, בבוקר הניתוח, בהתאמה. לא נמסר מידע בנוגע לחומרת ה- AKI או לסוג התרופות האינדיבידואלי שניטל.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007