הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

החזון: מערכת חיסון "תותבת"
17.7.18

טכנולוגיית CAR T היא שיטת טיפול בסרטן שפיתח בשנות השמונים פרופ' זליג אשחר ממכון ויצמן למדע, ואשר טכנולוגיה המבוססת עליה נמכרה תמורת הון עתק לענקית התרופות Gilead. בשנים האחרונות נערכו כמה ניסויים קליניים בטכנולוגיה זו, לטיפול בסרטני דם כגון מיאלומה נפוצהלוקמיה לימפוציטית חריפה ולוקמיה לימפוציטית כרונית, וכן בגידולים מוצקים דוגמת גליובלסטומה רב-צורנית.

 

סוד ההצלחה של הטכנולוגיה הוא היכולת לאסוף מהחולה תאים של מערכת החיסון, בראשם תאי T המסוגלים להרוג תאי סרטן, אך מתקשים באיתור ובזיהוי של התאים הסרטניים. את התאים שאוספים מהנדסים גנטית כך שיבטאו קולטן מיוחד לזיהוי תאי הסרטן בגוף החולה. בשלב הבא מגדלים במעבדה כמות גדולה של תאי ה-T המהונדסים, ואז מזריקים אותם לחולה. הקולטן שעל תאי ה-T נקשר לחלבון ספציפי הנמצא בכמות גדולה על תאי הסרטן, אך כמעט אינו נמצא בתאי הגוף הנורמליים. קישור הקולטן לחלבון מצמיד את תאי ה-T לתאי הסרטן ומפעיל אותם לתקיפה.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>


 

מאת ד"ר גל חיימוביץ'

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007